519 728 629

O mnie

Bartosz Pałgan

Bartosz Pałgan

Coach indywidualny (akredytowany na poziomie ACC przez ICF), coach grupowy i zespołowy.

Trener biznesu, Trener zmiany, Praktyk, Master i Trener NLP, specjalista do spraw e-learningu. Absolwent studiów doktoranckich z socjologii na Uniwersytecie Łódzkim (Katedra Socjologii Organizacji i Zarządzania Uniwersytetu Łódzkiego). Specjalizuje się we wspieraniu osób po wypadkach i urazach, prowadzi sesje coachingu indywidualnego i grupowego, warsztaty oraz wystąpienia publiczne. Motywuje i zagrzewa do walki o życie. Zachęca do wykorzystania Drugiej Szansy! Prowadził zajęcia dydaktyczne na Uniwersytecie Łódzkim, a także zajęcia z HR na podyplomowych studiach HR w Skierniewicach. Aktywnie wspiera wolontaryjnie Organizacje Pożytku Publicznego w zakresie aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością. Ma duże doświadczenie w szkoleniach z zakresu rozwoju umiejętności osobistych, a także w obszarze tworzenia i projektowania szkoleń i testów e-learningowych, oraz zarządzania platformą e-learningową.

Kilka słów o mnie

Nie pozwoliłem na to, aby ta notka zakończyła się wraz z datą 6 sierpnia 2010 roku. Ok., wówczas wiele się zmieniło, bowiem w tym dniu przeżyłem wypadek samochodowy, ale nie zakończyło! Bowiem przeżyłem to i działam dalej, również po to, żeby pokazać Ci, że niezależnie od tego jaki Próg Życia przyjdzie pokonać, naprawdę warto to zrobić, a przede wszystkim, że można! Świadomie piszę: „przeżyłem”. Wśród licznych obrażeń, które wówczas odniosłem było także to: stłuczenia pnia mózgu. Mogłoby się wydawać, że zabrzmiało to jak wyrok, ale dla mnie było wyzwaniem, które podjąłem stosując wiele wcześniej poznanych przeze mnie metod i technik. Później pomyślałem, że skoro mi pozwoliło to podnieść się z kolan w praktycznie beznadziejnej sytuacji, czemu nie pomóc innym, szukającym pomocy, a nie znającym tych metod. Stąd właśnie pomysł na coaching dla osób tego potrzebujących.

Od 2005 roku aktywnie współpracuję z firmami szkoleniowymi jako trener freelancer. Prowadził szkolenia dla pracowników takich firm i instytucji jak: Wikana S.A., MAN, MacMillan, WSK „PZL – Rzeszów”, Huf Polska Sp. z o.o., GITD, IPN, Szybas

Pracowałem w Dziale Szkoleń i Rozwoju jednego z wiodących banków w Polsce, by później rozwijać się w Dziale Szkoleń i Rekrutacji w jednej z firm kurierskich.
Jednak, gdy w 2009 roku po raz pierwszy zetknąłem się z coachingiem moje życie się zmieniło i stałem się zagorzałym fanem tej metody. Od tamtego czasu aktywnie pracuję jako coach, prowadząc przede wszystkim sesje dla osób po różnych urazach. Aby jeszcze lepiej poznać osoby z obszarów, z którymi współpracuję coachingowo aktywnie wspieram wolontaryjnie Organizacje Pożytku Publicznego w zakresie aktywizacji zawodowej osób z niepełnosprawnością.
Prywatnie pasjonuję się motoryzacją.

Współpracuję z Maćkiem Zientarskim w związku z akcją: „to nie warzywa, to Ludzie!”, a także portalem Psychorada.

Współuczestniczę w pracach zespołu w ramach projektu - Przekrocz Granice, jest to projekt społeczno-edukacyjny dla dzieci i młodzieży chorującej onkologicznie, ich rodzin i pracowników medycznych.

Moim mentorem i superwizorem w coachingu jest Michał Bloch – Psycholog, MCC ICF, autor programu Wolny Lancer – jeden z najbardziej doświadczonych coachów w Polsce, posiadający najwyższą akredytację Master Certified Coach.

Współpracuję także z Mazowieckim oddziałem ICF Polska.

Odbyłem następujące szkolenia:

 • 05.2019 – Szkolenie DISC D3 –Effectiveness Sp. z o.o.
 • 04.2019 – obecnie (do września) – Trener Zmiany – Pracownia Coachingu Novo
 • 03.2019 – 04.2019 – Coaching w Piaskownicy – Agnieszka Bloch
 • 02.2019 – Coaching Prowokatywny – Provocare
 • 12.2018 – Podróż Bohatera – Warsztat wspierający zmianę i osiąganie celu – Katarzyna Karska; Duża rzecz
 • 05.2018 – 08.2018 – Coaching Grupowy i Zespołowy – Pracownia Coachingu Novo
 • 11.2017 – 05.2018 – Studium Zawodowe Coacha Biznesu – Pracownia Coachingu Novo
 • 03.2012 – 07.2012 – Szkoła Coachów – The Art&Science of Coaching organizowane przez Wszechnicę UJ i Ericsson College International (akredytacja i certyfikacja International Coach Federation)
 • 09.2008 – 05.2009 – Szkoła Coachingu – certyfikat coacha, Moderator s.c.
 • 10.2007 – 06.2008 – Szkoła Trenerów Biznesu – certyfikat Trenera Biznesu, Moderator s.c.
 • 12.2005 – 03.2007 – Studium Trenerskie NLP (wcześniej Praktyk i Master NLP) – certyfikat Master Trenera NLP, Yans Cron Consulting Group